INVESTIČNÍ STŘÍBRO

Zhoršující se globální ekonomická situace mnoho jistot nedává, existuje však šance, jak své finance investovat velice bezpečně. Je jí investiční stříbro, tedy specifický druh tohoto ušlechtilého kovu. Doposud bylo celosvětově upřednostňováno INVESTIČNÍ ZLATO, nicméně v současné době se tento trend začíná poněkud měnit a populární se stává právě investice do stříbrných mincí, slitků a cihel. Proč tedy vlastně uvažovat o investičním stříbru?

Investice do stříbra přináší mnoho výhod

Zatímco výnosy na trhu s akciemi, dluhopisy a nemovitostmi jsou díky inflaci minimální, nebo dokonce záporné, pro investiční stříbro toto neplatí. V loňském roce se investiční stříbro stalo velice výnosnou komoditou obchodování.  Stříbrné cihly (velké slitky) a mince tedy přináší nadinflační zhodnocení, přičemž výnosy nejsou u fyzických osob daněny.

Oproti zlatu je navíc stříbro kovem, který se používá převážně v průmyslu. Spotřeba přitom již dlouhou dobu převyšuje těžbu a jeho zásoby navíc pochopitelně nejsou zcela bezedné. Investice do stříbra se tak jeví jako mimořádné perspektivní záležitost. Hledáte-li tedy právě takovou jistotu, investiční stříbro ji aktuálně přináší.

Nevýhody a rizika u investičního stříbra

Zřejmě největší nevýhodou u investičního stříbra je ta eventualita, že je jeho nákup zatížen 20 % DPH, což pro zlato neplatí. Pochopitelně si je ale nutné dát rovněž pozor na pochybné prodejce, kteří nejsou zapsáni v obchodním rejstříku. Stříbrné slitky by měly být mezinárodního standardu Good Delivery, k předním výrobcům stříbrných mincí pak patří např. Maple Leaf, Silver Eagle či Wiener Philharmoniker. Investiční stříbro je zkrátka vhodným investičním produktem, i zde však platí, že byste si měli dát pozor při jeho pořizování.